Dostupné bydlení
v našem zařízení

Počet bytových
jednotek
22
bytů
Velikost jednotek
1+kk
2+kk
Velikost jednotek
45-60 ㎡

Více o našem bydlení

O nás

Komunitní dům

Komunitní dům seniorů Bartovice

Komunitní dům seniorů je v České republice poměrně mladý a inovativní projekt, který v říjnu 2018 zrealizovala soukromá společnost TGA Building s.r.o. Reagovala tak na zvýšenou poptávku po samostatném, ale bezpečném a komfortním bydlení pro seniory, kde budou mít obyvatelé možnost zapojovat se do volnočasových a kulturních aktivit, ale zároveň si užívat soukromí vlastního bytu o velikosti 1+kk a 2+kk. Seniorům jsou poskytovány služby, které jim usnadňují pohodlný a nezávislý způsob života. V případě zájmu je možná každodenní návštěva kontaktního zaměstnance – paní domácí, která se o pohodlí nájemníků a údržbu domu stará. Nezbytností je bezpečnostní tlačítko, které 24 hodin denně umožňuje seniorům přivolat pomoc. Předností Komunitního domu jsou luxusní společenské prostory, v nichž se mohou senioři setkávat. Všechny prostory jsou bezbariérové a komfortně zařízené. Srdcem Komunitního domu seniorů je společenská místnost s kuchyní, knihovnou a dětským koutkem.

K dispozici je i posilovna. Za Komunitním domem je nově vybudovaný parčík s altánem, posezením, záhony a hřištěm na pétanque. V druhém patře na severní straně se nachází rozlehlá střešní terasa určená pro odpočinek, ale i grilování a zábavu. Komunitní způsob života podporují společenské aktivity, jež jsou pro seniory jedenkrát týdně organizovány. Program si navrhují sami senioři, ale plánované je například promítání černobílých filmů na plátno, společné vaření s šéfkuchařem, koncerty přímo ve společenské místnosti, sportovní turnaje a turnaje ve společenských hrách, prožitkové terapie, čajové dýchánky, výlety či poznávací zájezdy. Naší vizí je nabídnout soběstačným seniorům alternativu k ústavním typům domovů pro seniory a podpořit jejich dobrou fyzickou a psychickou kondici prostřednictvím komunitního způsobu života. K seniorům a jejich rodinám přistupujeme individuálně, je pro nás velmi důležitá vzájemná komunikace, spokojenost a pohoda v našem Komunitním domě.

 

V případě, že se zdravotní stav nájemnice/nájemníka zhorší, je Komunitní dům pro seniory schopen zajistit terénní pečovatelskou službu či domácí péči se subjekty, se kterými máme uzavřenou smlouvu o spolupráci a chránit tak nájemnici/nájemníka před dalším stěhováním.

Ověřit dostupnost