V Komunitním domě pro seniory Bartovice je k dispozici 22 bezbariérových bytů s dispozičním rozložení 1+kk a 2+kk o rozloze 45 - 60m2. Bytové jednotky, stejně tak jako celý Komunitní dům pro seniory, jsou uzpůsobeny pohodlnému a bezpečnému životnímu stylu seniorů.

Celý areál Komunitního domu seniorů je bezbariérově přístupné. Čtyři přízemní byty plně odpovídají svým vybavením vyhlášce Ministerstva pro místní rozvoj ČR 398/2009, o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb – madla, výška parapetů atd.

V každém bytě jsou dva přenosné bezpečnostní zvonky - v obytné místnosti a koupelně. Tento bezpečností systém je napojen na centrální hlásič, který je 24 hodin v pohotovosti. Po celém areálu jsou rozmístěna protipožární čidla a krizový navigační systém, odpovídající požárně technickému řešení budovy.

 

Bytové jednotky jsou orientovány na slunné jižní straně budovy a každá bytová jednotka disponuje:

  • vstupní chodbičkou,
  • jednou nebo dvěma obytnými místnostmi,
  • kuchyňským koutem,
  • koupelnou a toaletou,
  • balkónem,
  • sklepní kójí,
  • parkovacím místem před Komunitním domem seniorů.

Bytové jednotky se pronajímají vybavené pouze kuchyňským koutem se spotřebiči (sporák, trouba, digestoř, lednice) a sociálním zařízením v koupelně. Smyslem je umožnit nájemníkům přestěhovat se i s nábytkem, na něž jsou dlouhá léta zvyklí. Chceme, aby se v Komunitním domě seniorů cítili senioři co nejvíce jako doma, nikoliv jako v uniformním ústavním typu zařízení. Starší lidé mývají ke svým věcem mnohdy osobní vztah a pojí se k nim vzpomínky, o které nechtějí přijít.

Rozumíme tomu, jak důležitou roli mají v životech seniorů domácí mazlíčci, a proto je v Komunitním domě seniorů nechceme zakazovat. V bytech je povoleno chovat drobná zvířata. Věříme však, že se nájemníci budou vzájemně respektovat a zajistí, aby jejich mazlíčci nerušili a nijak neomezovali další nájemníky.

Byty jsou vhodné pro jednotlivce, pár či přátele. Cena nájmu se v případě dvou spolubydlících osob rozpočítává mezi dvě osoby.

 

Obsazenost bytů